Тројца прилепчани повредени во сообраќајна несреќа кај с. Лагово

На 11.09.2022 во 13.45 часот пријавено е дека на регионалниот пат Битола-Прилеп, во правец кон с.Лагово, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат уно“, управувано од М.Д.(58) од Прилеп и патничко возило „бмв“, управувано од Д.И.(23) од Прилеп, двете со прилепски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатникот од возилото „фиат уно“, Т.С.(40) од Прилеп, констатирани во Градската болница во Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи