Во прекин сообраќајнот на излезот од Прилеп кон М. Брод поради сообраќајка

АМСМ информира дека од 14:50 часот сообраќајот на излез од Прилеп према М.Брод, поточно кај технички преглед „Автоконтрол“ е во прекин.

Како што велат, прекинот е поради случена сообраќајна незгода.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи