30 дена притвор за маж од прилепско кој се сомничи за обљуба на малолетничка


На 13.09.2022, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Ш. (21) од прилепско село. Тој се сомничи дека на влезот од селото во кое живее извршил обљуба врз малолетничка.

Тој бил приведен во полициска станица и против него е поднесена кривична пријава, а од судија му е одредна мерка притвор во траење од 30 дена.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи