Жител на с. Ропотово излетал од патот со своето возило кај с. Мажучиште

На 14.09.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека на регионалниот патот Прилеп – Македонски Брод, кај с.Мажучиште, патничко моторно возило „форд фокус” со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.З.(55) од с.Ропотово, општина Долнени, излетало од патот.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил К.З., констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид извршила екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи