Боево гаѓање на полицијата на стрелиштето кај „Барбарас“ – граѓаните да не се движат таму


Утре на 17.09.2022 година на импровизираното стрелиште на м. в „Барбарас“, Македонски Брод во времето од 09:00 до 12:00 часот ќе биде спроведено  боево гаѓање од страна на припадници на полицијата, информираат од СВР Битола.

Се замолуваат сите граѓани да се воздржат од движење на тој реон во дадениот период.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи