Уапсен прилепчанец поради поседување на марихуана

На 19.09.2022 на ул.„Карпалак“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода Б.М.(23) од Прилеп, затоа што при контрола кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи