Боево гаѓање на полицијата кај „Осој”, демирхисарско и „Леково”, прилепско


Од СВР Битола извесуваат дека на ден 25.09.2022 на место викано „Осој”, атар на с. Суводол, демирхисарско и на место викано „Леково”, прилепско, како и на 27 и 28.09.2022 на место викано „Леково”, прилепско, од 08.00 до 16.00 часот ќе се спроведе боево гаѓање од страна на припадниците на полицијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи