Концерт на Октет „Прилеп“

Октетот Прилеп на 29 септември 2022, четврток од 19.30 часот, во големата сала од ЦК „Марко Цепенков“ ќе одржи годишен концерт на кој се претстави со дел од својот репертоар на убава староградска музика.

Гостин на концертот е Сефедин Бајрамов.

Октетот „Прилеп“ работи во рамките на ЦК „Марко Цепенков“ и со години ја негува староградската песна. Досега има издадено неколку албуми.

Влезот за концертот е слободен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи