Приведен крадец во с. Ропотово, му го украл тракторот на жител с. Мусинци


На 26.09.2022 во 20.55 часот на регионалниот пат Македонски Брод-Прилеп, на излезот од с.Ропотово, полициски службеници од СВР Битола-Полициското одделение Ропотово го лишиле од слобода Н.Н. (38) од Прилеп. Тој бил затекнат како управува трактор, кој во 09.40 часот во с. Мусинци, општина Могила,  го одзел од  Љ.М. (51) од с. Мусинци.

Тракторот му бил одземен и вратен на сопственикот, а тој бил задржан во полициска станица. По целосно документирање на случајо, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи