Вања Ѓорѓиоски од Прилеп го освои првото место на светското финале на натпреварот по англиски јазик Хипо


Ученикот Вања Ѓорѓиоски од ООУ „Климент Охридски“ од Прилеп го освои првото место на светското финале на натпреварот по англиски јазик Хипо, кое се одржа во Рим, Италија. Ѓорѓиоски доби златен медал и одлика со светски признат сертификат за неговото познавање на англискиот јазик, како и школарина. Ментор на Вања е наставничката Фросина Ацеска.

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи