Приведени двајца прилепчани кај кои била пронајдена марихуана

На 02.10.2022 кај новата автобуска станица во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Б.М.(26) и Џ.Ш.(22), двајцата од Прилеп, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Тие биле приведени во Полициска станица Прилеп, а по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи