Превентивни активности на МВР за заштита од џебни кражби во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола, Отсек за превенција за превенција и полициските станици Битола и Прилеп викендов заедно со портпаролот на СВР Битола во градските пазари и плоштадите во Битола и Прилеп спроведоа превентивни активности за заштита од џебни кражби под мотото „Заедно до поголема сигурност”.

На граѓаните, посебно повозрасните, покрај практични совети во врска со начините и постапките кои треба да се преземат во насока на поголема заштита од сторители на џебни кражби, им беа поделени и летоци со едукативна содржина.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи