Приведен прилепчанец поради поседување марихуана

На 10.10.2022 на ул„Браќа Миладиновци“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп  го  лишиле од слобода Б.С.(51)  од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Лицето било приведено по Полициска станица Прилеп и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи