Повторно поскапува дизелот од полноќ

Facebook
Twitter
Email
Print

Регулаторна комисија за енергетика денеска изврши нова корекција на цената на нафтените деривати во малопродажба.

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за три,  екстра лесното масло на домаќинство поскапува за два денари, додека бензините остануваат со исти цени.

Со новите цени од ноќеска на полноќ  цената на дизел горивото ќе изнесува 103,5 денари за литар, а екстра лесното масло за домаќинство ќе чини 99 денари.

Малопродажната цена на бензинот БС 95 изнесува 89 денари, додека БС 98 се продава за 91 денар за литар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи