Во сабота концерт на КУД „МОМИНОК“ во Прилеп


Во сабота со почеток во 19 часот во ЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи годишниот концерт на КУД „МОМИНОК“ од Прилеп. Гости на концертот ќе бидат Стевче Стојкоски и КУД „Мирка Гинова“ од Демир Капија. Влезот е 50 денари.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи