Гори објектот на стара библиотека позади ЦК „Марко Цепенков“


Попладнево околу 16.15 минути настана пожар во објектот на стара библиотека во Прилеп, кој е лоциран до поранешното кино, позади Центарот за култура „Марко Цепенков“. Во моментов на терен има 3 возила на ТППЕ Прилеп и 7 пожарникари.

Објектот е во државна сопственост и со години е напуштен. Жителите на околните куќи велат дека ова место претставува дувло за уживатели на опојни дроги и досега често пати се случувале вакви пожари. Засега причините за денешниот пожар не се познати. Екипите на ТППЕ Прилеп се обидуваат да го стават огнот под контрола.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи