Приведен прилепчанец кој не почитувал полициски наредби

На 17.10.2022 полициски службеници од ОВР Прилеп на ул.„Тетовска“ во Прилеп, поради непочитување на полициска наредба го лишиле од слобода Д.С. (20) од Прилеп.

Тој со своето патничко возило „БМВ“, со прилепски регистарски ознаки не застанал на  уредно даден светлосен сигнал и не ги почитувал наредбите на полициските службеници, туку продолжил да се движи, но набрзо бил сопрен и приведен.

По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи