ШК „Прилеп“ прв на екипниот шампионат на Македонија – во 16ч. решавачкиот натпревар со „Алкалоид“


Шаховскиот клуб „Прилеп“ засега убедливо на првото место на 30-тиот екипен шампионат на Македонија кој од 14 до 20 октомври се одржува во хотел „Дрим“ во Струга. Учествуваат 8 те надојбри македонски клубови: Прилеп од Прилеп, Алкалоид од Скопје, Гамбит Асеко од Скопје, Фишер од Куманово, Гостивар од Гостивар,Стево Патако од Битола, Анпасан Сес од Шипковица и ГСК Куманово од Куманово.

Прилеп денеска во 16 часот го има решавачкиот меч со Алкалоид, кој го држи второто место.

За Прилеп играат: Бобан Богосављевиќ, Никола Седлак, Мирослав Миљковиќ, Дејан Стојаноски, Тони Кировски, Славе Трајкоски и Кире Николоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи