Еве на кои улици денеска во Прилеп ќе нема вода од 08 до 14 часот


Водоснабдувањето на ден 20.10.2022 (четврток) ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење. Вкупната произведена количина на вода е 206л/с, од кои 166/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с од сопствени извори.

Од ЈКП „Водовод и Канализација“ – Прилеп велат дека прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти и приклучоци денеска во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп:

– ул. Ладо Лапецот

– ул. Орде Чопела

– ул. Радовишка

– ул. М.Попоски Мајка

– н.м. Лагово

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи