Оперски гала концерт на солистите при Националната опера и балет во Цепенков

На 26 октомври (среда) во НУЦК Марко Цепенков – Прилеп ќе се одржи ОПЕРСКИ ГАЛА КОНЦЕРТ на солистите при Националната опера и балет, со почеток од 19 часот.

Настапуваат: Павлина Н. Ѓеорѓиева, Елена Голомеова, Невен Силјановски, Катерина Стојановска, Соња Пендовска – Мадевска и Александар Стефановски. Уметнички соработник (пијано): Јанинка Невчева

Концертот е поддржан од Министерството за култура на Р. Македонија и влезот е слободен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи