Саем на книгата во Крушево

Во четврток, 27.10.2022г., во Крушево ќе се одржи саем на книги во организација на Сакам книги и ново формираното Здружение за афирмација на култура, екологија и рурален туризам “Културен манифест” Крушево.
Саемот ќе се одржи во градскиот парк со почеток во 10 часот и ќе биде отворен до 18 часот.
Ова е прва активност на здружението “Културен манифест Крушево” чија цел е да афирмира култура, ги промовира локалните вредности, имплементира активности за развој и промоција на руралниот туризам.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи