Поскапува регистрацијата – за постари возила ќе се плаќа поскапо

Facebook
Twitter
Email
Print

Поскапува регистрирањето на автомобилите во Македонија, а причина за истото е зголемувањето на еколошката такса, велат од станиците за технички преглед.

Цените се зголемуваат во зависност од староста и зафатнината на возилото, односно постарите возила ќе плаќаат повисока еколошка такса.

Цените за еколошката такса може да се погледнат во продолжение.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи