УЈП: Рокот за поднесување ДДВ-04 пријава продолжен до 28 октомври

Facebook
Twitter
Email
Print

Согласно Законот за даночна постапка, а поради отежнато поднесување на даночни пријави преку системот е-Даноци, УЈП ги известува даночните обврзници и сметководителите дека рокот за поднесување на ДДВ – 04 пријавата се продолжува.

Крајниот рок за поднесување на ДДВ-04 пријавата (25.10 2022) се продолжува за 3 (три) работни дена, односно крајниот рок за поднесување на ДДВ – 04 пријавите ќе се смета 28.10.2022 г. ( петок)

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи