Oд полноќ поскапува бензинот БС-98

Facebook
Twitter
Email
Print

Од ноќеска на полноќ бензинот БС-98 поскапува за два денара и ќе чини 92,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Малопродажните цени на останатите горива денеска остануваат исти и нема да се менуваат. Литар еуросупер БС-95 и натаму ќе се продава за 90 денари, литар еуродизел ќе чини 100,5 денари, а екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава за 97 денари за литар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи