Ќе се асфалтира патот Подвис-Кривогаштани, до петок прекин на сообраќајот од 10.00 до 16.00 часот


ЈП Македонија пат известува дека до петок 04.11.2022 ќе се асфалтира патниот правец R2335 с.  Подвис – с. Кривогаштани. Сообраќајот ќе биде во прекин во двата правца од 10.00 до 16.00 часот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи