Во сабота во Прилеп – РК Филип vs РК Еурофарм Пелистер 2


Во сабота, на 05.11.2022 година, во спортската сала на ООУ „Добре Јованоски“ во Прилеп, со почеток во 15 часот, ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на РК Филип од Прилеп и РК Еурофарм Пелистер 2 од Битола. Натпреварот е од младинската машка лига, 3 коло. После двата порази на РК Филип, екипата ќе бара победа против битолскиот тим Еурофарм Пелистер 2 за прва победа во младинската лига.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи