Еве во на кои улици денеска ќе нема вода во Прилеп 


Водоснабдувањето на ден 04.11.2022 (петок) ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење. Вкупната произведена количина на вода е 270л/с, од кои 230/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с од сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти и приклучоци во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп:

– ул. Егејска

– ул. Тетовска

– Реон Институт за тутун

-Реон О.У. Кочо Рацин

-Топташ

-н.м. Ореовец

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи