Второ место за прилепчаните Адам Спиркоски и Александра Уфцеска на Предсветското првенство во параглајдери во Бугарија


Голем успех на прилепчаните Адам Спиркоски и Александра Уфцеска, од клубот Sky riders Prilep, кој  го освоија второто место на Предсветското првенство во параглајдери, дисциплина прецизно слетување, кое се одржа во Сопот, Бугарија.

Спиркоски, го подели второто место со ист број на поени со домаќинот Валери Цветанов, со само 15 цм во 5 рунди во просек 3 цм по рунда, додека првото место го освои искусниот Сергеи Усанов од Естониа!

Уфцеска пак го освои второ место во женска конкуренција.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи