Физички напади во Прилеп

Во текот на вчерашниот ден во Прилеп се случиле 2 физички напади.

На 16.11.2022 во ОВР Прилеп, З.К.(52) од Прилеп пријавил дека на ул.„Ладо Лапецот“ во Прилеп бил физички нападнат од Р.Т. од Прилеп.

Истиот ден во ОВР Прилеп, Ц.Р.(20) од Прилеп пријавил дека на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп бил физички нападнат од  Т. Р. од Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаеви.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи