Приведен жител на Големо Коњари поради дрвокрадство

На 27.11.2022 околу 18.20 часот во с.Бела Црква, општина Кривогаштани, полициски службеници од Полициското одделение Кривогаштани го привеле Х.Т.(49) од с.Големо Коњари.

Тој бил затекнат како со патничко возило „опел корса“ без регистарски ознаки, превезувал бесправно исечени и нежигосани огревни дрва. Дрвата и возилото биле одземени и дадени на Шумска полиција за понатамошна постапка. При интервенцијата со повреда се здобил еден полициски службеник.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи