Прилепчанката Александра Уфцеска 1 место на параглајдинг натпреварот во Ѓирокастро, Албанија


Во конкуренција на 42 натпреварувачи од 7 држави Македонија, Албанија, Британија, Шпанија, Бугарија, Косово и Грција прилепчанката Александра Уфцеска го освои 1 место на параглајдинг натпреварот во прецизно слетување кој се одржа во Ѓирокастро, Албанија од 25 до 28 ноември.

На почетокот на ноември Уфцеска го освои второто место на Предсветското првенство во параглајдери, дисциплина прецизно слетување, кое се одржа во Сопот, Бугарија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи