Повторно физички напади во Прилеп

Play Video

На 30.11.2022 во ОВР Прилеп, Б.Т.(33) од Прилеп пријавил дека на ул.„Орде Тодороски – Шемко“ во Прилеп бил физички нападнат од Б.Н..

На 01.12.2022 во ОВР Прилеп, 39-годишна жена од Прилеп пријавила дека била физички нападната од Ф.А. со кого живеела во вонбрачна заедница.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаеви.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи