Пожар во с. Дабница – за среќа нема повредени

На 30.11.2022 во Полициската станица Прилеп било  пријавено дека во с.Дабница, прилепско, настанал пожар во помошен објект – штала, сопственост на З.Д..

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема.

Увид бил извршен од страна на увидна екипа.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи