„Тоше во нашите срца“ – ликовна работилница во Велес во специјалното основно училиште „Маца Овчарова“


Во пресрет на 3-ти декември, Меѓународниот ден на лица со посебни потреби, ученици од основното училиште „Никола Карев“ од Крушево и средното училиште „Наум Наумовски Борче“ од овој град, под покровителство на Националната установа „Спомен куќа на Тодор Проески“ присуствуваа на 26-та меѓународна ликовна работилница во Велес во специјалното основно училиште „Маца Овчарова“.

Темата на која работеа учениците од Крушево заедно со 40-на други учесници на колонијата беше „Тоше во нашите срца“.

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи