Инспектор Томе до американската амбасадорка: Корупцијата е нашата татковина

По повод Меѓународниот ден на борба против корупцијата, 9 декември, Инспектор Томе подготви обраќање до нејзината Ексцеленција, амбасадорката Анџела Агелер, со предлог кој е тешко да се одбие.

Да го проследиме обраќањето во целост.

Отворено писмо од Инспектор Томе до Амбасадата на САД и нејзината Ексцеленција амбасадорката Анџела Агелер

По повод Меѓународниот ден на борба против корупцијата, 9 декември, Инспектор Томе подготви обраќање до нејзината Ексцеленција, амбасадорката Анџела Агелер, со предлог кој е тешко да се одбие.

Да го проследиме обраќањето во целост.

#Преспав #КуќенПритвор

Posted by Преспав on Friday, December 9, 2022

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи