Приведен прилепчанец поради недолично однесување

На 08.12.2022 во 01.30 часот на Плоштад „Методија Андонов Ченто“ во Прилеп, полициски службеници од Полициската станица Прилеп го лишиле од слобода Д.С.(20) од Прилеп затоа што го нарушил јавниот ред и мир со викање и недолично однесување.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи