Репрезентативен тренинг камп во пинг-понг во Прилеп

Play Video

Во насока на реализирање на програмата за подигнување на квалитетот на нашите млади репрезентативци Пингпонгарската федерација на Македонија реализираше репрезентативен тренинг камп, Прилеп 2022.

На собирот во мала пинг-понг сала во Прилеп учествуваа 11 играчи кои се нашите најперспективни пингпонгари од повеќе клубови од државата.

Тренери на кампот беа селекторите на репрезентациите на Македонија, Зоран Јовановски и Сашко Богатинов.

Талентираните млади македонски пингпонгари имаа можност да спарингуваат со играчи од сениорските екипи.

Play Video

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи