Ограбена обложувалница на ул. „Борис Кидрич“ во Прилеп

Play Video

На 11.12.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 21.40 часот во спортска обложувалница  на ул. „Борис Кидрич“ во Прилеп едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи