По повод Св. Никола жителите од „Жабино Маало“ ги покануваат сите верници во недела на одбележување на овој ден кај параклисот

Play Video

По повод патрониот празник на Општина Прилеп, Свети Никола, жителите од населбата „Жабино Маало“ во Прилеп ги покануваат сите верници во недела на 18.12.2022 со почеток од 12 часот да присуствуваат на водоосветувањето и прережувањето на славскиот колач пред параклисот посветене на Свети Никола кој се наоѓа во оваа населба.

Домаќини оваа година се РК ПРИЛЕП, а за сите присутни ќе има и пригодна музичка програма од страна на Оливер Лозаноски и неговиот бенд. За в година домаќин може да се пријави да биде кој сака.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи