Групна тепачка на ул. „Сотка Ѓорѓиоски“ во Прилеп


На  15.12.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул. „Сотка Ѓорѓиоски“ во Прилеп бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.А.(26) од с.Кременица, П.Т.(28) од с.Кременица и две други лица, од една страна и четири лица од друга страна. Според пријавеното, во пресметката биле употребени и тврди предмети. Се презеаат мерки за расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи