Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ за престојниот викенд

Play Video

Љубителите на театарската уметност престојниот викенд ќе бидат во можност да погледнат 2 претстави во изведба на прилепскиот театар.

Во петок, 23.12.2022 година од 19:30 часот ќе може да ја погледнат претставата „ДА ИНСПЕКТОРЕ, претстава со грешки“, додека во сабота во истиот термин ќе се одигра претставата „ДУПЛО ДНО“.

Влезници може да се резервираат на телефон 076 422 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи