Уапсен прилепчанец кај кого била пронајдена дрога

На 19.12.2022 во 01.10 часот на клучката за с.Волково, прилепско, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Ј.Т.(22) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена одземена бела грутчеста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи