Акција за пошумување кај месноста викана Алинци

Play Video

Советот на Општина Прилеп согласно заклучок од седницата на совет, на ден 25.12.2022 (недела), по предлог на претседателот на Совет, Дејан Проданоски, организира акција на пошумување во соработка со ЈП „Македонски Шуми“ кај месноста викана Алинци.

„Грижата за околината во која живееме и работиме треба да биде заеднички приоритет на сите нас. Преку реализација на еден ваков настан кој во иднина веруваме дека ќе стане традиција, ќе дадеме добар пример како за сегашните, така и за идните генерации.

Ги покануваме сите заинтересирани граѓани, политички партии, организации и компании, да се приклучат во акцијата. Тргнувањето ќе биде во 10:30 часот пред НУЦК Марко Цепенков“, велат од Општина Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи