Дојави за бомби во „Блаже Конески“, „Гоце Делчев“ и „Добро Јованоски“ – моментално се врши евакуација


За прв пат во Прилеп утринава пристигнале закани по меил за поставени бомби во основните училишта „Блаже Конески“, „Гоце Делчев“ и „Добро Јованоски“, во овој момент се врши евакуација на училиштата, повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи