Лишен од слобода прилепчанец кој агресивно се однесувал кон полициски службеници

На 26.12.2022  на регионален пат Прилеп -Македонски Брод, кај место викано „Сенокошка река“, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.К.(37) од Прилеп затоа што го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи