Физички напади во Прилеп

На 25.12.2022 во ОВР Прилеп, Р.О.(27) од Прилеп пријавил дека во месноста „Три Багреми – Караташ“, Ф.А. и Е.Б. со тврди предмети го оштетиле неговото патничко возило „форд фиеста“, по што и него го нападнале со предметите.

На 25.12.2022 во ОВР Прилеп, С.С.(47) од Прилеп пријавила дека нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од мајка на негов другар.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи