Шести ден се трага по Киро Пупуноски од Крушево


Веќе шести ден е изгубен 64 годишниот Киро Пупуноски од Крушево. Пупуноски последно е виден на безбедносните видео камери како го напушта својот дом. Облечен е во црна блуза,  јакна и црни тренерки со бели траки. Tрагата му се губи на 22.12.2022 во 10:30 минути. Пупуноски боледува од деменција. Секоја информација за лицето е добредојдена.

Контакт телефонии: 078 466 517, 071 692 154, 078 466 516.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи