Повторно повеќе физички напади низ Прилеп

На 26.12.2022 во ОВР Прилеп, 43-годишна жена од Прилеп пријавила дека на ул.„Прилепски бранители“ била физички нападната од нејзиниот партнер  З.Т..

Исто така, на 26.12.2022 во ОВР Прилеп, 33-годишна жена од Битола пријавила дека на ул.„Беровска“ во Прилеп била физички нападната од нејзиниот сопруг.

М.Ч.(39) од Прилеп пријавил во ОВР Прилеп дека на ул.„Спасе Темелкоски“ во Прилеп бил физички нападнат од Т.И..

Се преземаат мерки за расчистување на сите случаеви.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи