Уапсен 19 годишник од Прилеп – во неговиот дом прнајдени повеќе стебла од марихуана

На 26.12.2022 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Х.П. (19) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе стебла од растението канабис и гранки од растението канабис.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи