Првото бебе во Прилеп во 2023 е женско


Во 04:22 минути се роди првото женско бебе во Прилеп во новата 2023 година. На мајката Емилија Златеска ова и е второ дете. Бебето е тешко 3.150 гр и 50 см должина.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи